Instalacje paneli słonecznych i systemów fotowoltaicznych

Teneco od wielu lat zajmuje się instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie Poznania, Wielkopolski i innych regionów. Decydując się na taką inwestycję, warto zwrócić się do eksperta. Jest wiele czynników wpływających na właściwe funkcjonowanie systemu, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu projektu, jak chociażby zacienienie, strony świata, w które skierowany jest dach oraz jego kąt nachylenia. To wszystko wpływa na dobór odpowiedniego osprzętu, który pozwoli uzyskać optymalne rezultaty w generacji energii. Struktura konstrukcji musi być przemyślana i odpowiednio dobrana, aby osiągnąć maksymalną sprawność.

Z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna?

Głównym elementem instalacji oraz jej najważniejszą i najdroższą częścią są oczywiście panele słoneczne, ale cały układ składa się także z inwertera, czyli falownika. Jest to urządzenie, które przekształca prąd stały zebrany przez ogniwa w prąd zmienny, który można wykorzystać w gospodarstwie domowym lub firmie. Dodatkowo niezbędne są także okablowanie, licznik energii elektrycznej oraz system mocowania. Można także pomyśleć o założeniu akumulatora, który pozwala zebrać niewykorzystaną od razu nadwyżkę energii i zużyć ją np. w nocy lub w pochmurne dni. Jest to jednak duży dodatkowy koszt, dlatego warto opłacalność takiej inwestycji poruszyć z wykonawcą. Mamy doświadczenie w instalacji i montażu systemów fotowoltaicznych na terenie Wielkopolski i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Instalacje słoneczne coraz bardziej popularne

Instalacje słoneczne są na terenie Wielkopolski coraz częściej zakładane i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Otrzymujemy coraz więcej zapytań od osób chcących być niezależnymi energetycznie. Jest to spowodowane z jednej strony znacznie wzrastającymi kosztami prądu oraz dużą promocją, ekologicznych źródeł energii przez Państwo i różne instytucje. Dostępne są także dopłaty i dotacje, z których można skorzystać przy budowie domowej minielektrowni. Skorzystanie z tych rozwiązań pozwala na osiągnięcie długoterminowo znacznych oszczędności w rachunkach, a koszt inwestycji zwraca się nawet po kilku latach. Dlatego instalacje fotowoltaiczne będą nadal zyskiwać na popularności.