Instalacje fotowoltaiczne – Poznań

eneco od wielu lat zajmuje się instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie Poznania, Jarocina, Śremu i innych regionów. Decydując się na taką inwestycję, warto zwrócić się do eksperta. Jest wiele czynników wpływających na właściwe funkcjonowanie systemu, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu projektu. Zaliczają się do nim m.in. zacienienie, strony świata, w które skierowany jest dach oraz jego kąt nachylenia. Wszystkie te elementy wpływają na dobór odpowiedniego osprzętu, który pozwoli uzyskać optymalne rezultaty w generacji energii. Struktura konstrukcji musi być przemyślana i odpowiednio dobrana, aby osiągnąć maksymalną sprawność. Dbają o to nasi wykwalifikowani specjaliści. Mają oni doświadczenie i wiedzę, którą nieustannie pogłębiają..

Jak powstają nowoczesne instalacje fotowoltaiczne? Montujemy najwyższej jakości panele zarówno w kamienicach, jak i w domach. Z naszych usług korzystają firmy, osoby prywatne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego typu inwestycje zwracają się w relatywnie krótkim czasie. Poza tym są wyrazem troski o środowisko.

Wielkopolska, w tym Poznań, to region, w którym instalacje słoneczne zaczęły wpisywać się w krajobraz. Dzięki temu mieszkańcy miast i wsi mogą korzystać z alternatywnego źródła zasilania. Jest to tzw. czysta energia, ponieważ nie emituje szkodliwych dymów czy oparów. Dodatkowo nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych przez około ćwierć wieku. Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na uniezależnienie się od wzrostu cen prądu z sieci. Działamy kompleksowo i gwarantujemy najkorzystniejsze ceny oraz najwyższą jakość usług.

Z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna?

Każda wykonana przez nas instalacja systemów fotowoltaicznych działa bez zarzutu. Do jej stworzenia używamy wyłącznie sprawdzonych podzespołów. Nasi specjaliści wybierają ogniwa najwyższej jakości, tak by ich działanie było efektywne. Są to półprzewodniki zbudowane głównie z krzemu. Głównym elementem instalacji oraz jej najważniejszą i najdroższą częścią są oczywiście solary, ale cały układ składa się także z inwertera, czyli falownika. Jest to urządzenie, które przekształca prąd stały zebrany przez ogniwa w prąd zmienny, który można wykorzystać w gospodarstwie domowym lub firmie. Dodatkowo niezbędne są także okablowanie, licznik energii elektrycznej oraz system mocowania. Można ponadto pomyśleć o założeniu akumulatora, który pozwala zebrać niewykorzystaną od razu nadwyżkę energii i zużyć ją np. w nocy lub w pochmurne dni. Jest to jednak duży dodatkowy koszt, dlatego warto opłacalność takiej inwestycji poruszyć z wykonawcą. Mamy doświadczenie w instalacji systemów fotowoltaicznych na terenie Wielkopolski i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami. Wśród nich są instalacje słoneczne zamontowane zarówno na dachach, jak i ustawionych na ziemi. Wiele założonych przez pracowników Teneco paneli słonecznych można obejrzeć w Poznaniu.

instalacje fotowoltaiczne

Instalacje słoneczne coraz bardziej popularne

Od ponad dekady promujemy alternatywne źródła energii elektrycznej. Nasi specjaliści aktywnie wspierają Klientów. Każda oferta, którą przygotujemy dla Państwa, będzie zawierała pełną wycenę. Zajmujemy się przygotowaniem i montażem systemów fotowoltaicznych w Poznaniu i okolicach. Do zalet tego rozwiązania należą:

  • możliwość rozbudowy poprzez dodanie kolejnych ogniw,
  • trwałość i niska awaryjność,
  • brak konieczności dodatkowej konserwacji, większość zanieczyszczeń usuwana jest przez deszcz,
  • ekonomiczność, która zapewnia ochronę przed podwyżkami.

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej zakładane i cieszą się coraz większym zainteresowaniem na terenie Wielkopolski. Otrzymujemy coraz więcej zapytań o własne sieci elektryczne od osób chcących być niezależnymi energetycznie. Z jednej strony jest to spowodowane znacznie wzrastającymi kosztami prądu, a z drugiej – dużą promocją, ekologicznych źródeł energii przez Państwo i różne instytucje. Dostępne są także dopłaty i dotacje, z których można skorzystać przy budowie domowej minielektrowni. Skorzystanie z tych rozwiązań pozwala na osiągnięcie długoterminowo znacznych oszczędności w rachunkach, a koszt inwestycji zwraca się nawet po kilku latach. Dlatego instalacje fotowoltaiczne będą nadal zyskiwać na popularności.

Panele solarne i dofinansowanie inwestycji w Poznaniu i Wielkopolsce

W związku z planowaną redukcją emisji CO2 został uruchomiony rządowy program "Prosument". Z dofinansowania mogą skorzystać:

  • osoby fizyczne,
  • wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe,
  • jednostki samorządu terytorialnego oraz spółek prawa handlowego,

Każdy zainteresowany może złożyć wnioski o środki na instalacje fotowoltaiczne w Poznaniu w WFOŚiGW. Program przewiduje pożyczkę lub kredyt na okres do 15 lat. Maksymalna wysokość kosztów mieści się w granicach od 100 do 500 tys. złotych. Oprocentowanie wynosi tylko 1%.

Działanie to zmniejszy zanieczyszczenie środowiska. Jednocześnie wzrośnie produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Panele słoneczne to alternatywa dla tradycyjnych systemów. Dzięki nim gospodarstwa domowe będą mogły samodzielnie wytwarzać prąd na własne potrzeby. Nadwyżki mogą być odprowadzane do sieci po ustalonych cenach w ramach taryf. Inną opcją jest zakup urządzeń do ich akumulacji.

Mają Państwo pytania odnośnie do tego, jak można zdobyć pieniądze na instalacje słoneczne w Wielkopolsce? Zapraszamy do kontaktu.